Polecamy:
 Kosmetyki naturalne


A A A

Błyszczyki do ust

Receptury

 

 

Przygotowanie błyszczyka jest niezwykle łatwe. Wystarczy pomieszać dowolne oleje w dowolnych proporcjach i dodać do nich wybrany pigment.

 

Jeśli chcemy by błyszczyk pozostawał nieco dłużej na ustach warto dodać do mieszaniny olejów niewielką ilość wosku pszczelego lub Candelilla (w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać – wosk Candelilla bardziej się błyszczy). Ilość wosku musi być bardzo niewielka – należy dodać 1-3 drobinek wosku pszczelego lub analogiczną ilość wosku Candelilla na 5-8 ml gotowego produktu. Naczynie z tak przygotowaną mieszaniną należy podgrzać w łaźni wodnej (np. garnuszku z wodą), aż wosk się nie roztopi. Dobrze jest zacząć od mniejszej ilości wosku i dodawać go w razie potrzeby.

 

Olejem polecanym do błyszczyków jest olej rycynowy, gdyż mocno nabłyszcza. Niestety stosowany samodzielnie może wysuszać, warto więc stosować go w połączeniu z innymi olejami.

 

Olej Jojoba WATER CLEAR polecamy do błyszczyków z pigmentami jasnymi – nie będzie miał wpływu na barwę otrzymanego produktu. Złoty olej Jojoba będzie zabarwiał gotowy produkt na jasny żółty kolor, można więc stosować go wraz ciemnymi pigmentami. Oczywiście po aplikacji kosmetyku barwa zastosowanego oleju nie będzie miała najmniejszego znaczenia. Chodzi jedynie o kolor gotowego kosmetyku.

 

Gotowy błyszczyk przelewamy do opakowania. Jeśli zawiera woski należy przelewać go, gdy jest ciepły.