Polecamy:
 Kosmetyki naturalne


A A A

Podkłady płynne, fluidy

Receptury

 

 

Najprostszą metodą otrzymania podkładu płynnego jest połączenie kremu nawilżającego (lub innego, który jest odpowiedni dla danej cery i stosunkowo szybko się wchłania) z przygotowanym wg ulubionej receptury podkładem sypkim.

 

Mieszając oba składniki możemy zacząć od proporcji 2:1 (dwie części kremu i jedna sypkiego podkładu). Proporcje będą zależeć od rodzaju kremu i indywidualnych cech skóry.

 

Dobrze jest przeprowadzić testy na kilku kremach, gdyż nie we wszystkich podkład sypki rozprowadza się dostatecznie dobrze, aby późniejszy efekt na skórze był zadawalający.


Można również dodać podkładu do primera żelowego gotowego lub przygotowanego z żelu silikonowego. Podkład nieco lepiej rozprowadza się w żelu, gdy primer zawiera niewielki (ok. 5-10%) dodatek oleju. Należy wybierać oleje łatwo wchłaniane przez skórę.

 

W obu przypadkach (żelu silikonowego i kremu) rozprowadzenie sypkiego podkładu jest dość trudne. Wymaga cierpliwego, długotrwałego mieszania, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Można użyć spieniacza do kawy (bez sprężynki).

 

Ponieważ w tej metodzie podkład sypki jest rozprowadzany w ok. dwukrotnie większej objętości nośnika, może zajść potrzeba dodania większej ilości składników odpowiedzialnych za krycie i pigmentów do wyjściowego podkładu sypkiego.