Polecamy:
 Kosmetyki naturalne


A A A

Podkład na bazie serecytu

Receptury >> Podkłady

 

 

Receptura ogólna:

 

 

Sericite Mica 40 – 65%
dwutlenek tytanu 15 – 25% (max. dopuszczalna zawartość dwutlenku tytanu to 25%)
tlenek cynku 15 – 25 % (max. dopuszczalna zawartość dwutlenku tytanu to 25%)
dodatki łącznie 5 – 15%
pigmenty 2 – 15%

 

 

Im większa zawartość dwutlenku tytanu i tlenku cynku, tym większe będą zdolności kryjące podkładu. Dodatkami mogą być substancje zarówno organiczne - puder ryżowy, skrobia kukurydziana, puder jedwabny, alantoina (max. 2% wagowe) – jak i nieorganiczne – kaolin, krzemionka, talk, węglan wapnia (max. do 5%).

 

Do dodatków zaliczamy również substancje polepszające przyczepność. Jednocześnie wydłużają one trwałość makijażu. Należą do nich np. stearynian magnezu, stearynian cynku, mirystynian magnezu, azotek boru.

 

Jeśli skóra źle nie toleruje serecytu można zastąpić go talkiem. Ponadto na bazie talku można uzyskać kosmetyki matowe.

 

Osoby o cerze suchej lub bardzo suchej mogą do wybranej receptury dodawać w niewielkiej ilości oleje (po kropli w trakcie ucierania bazy). Ograniczy to wchłanianie sebum ze skóry, co może prowadzić do jej przesuszania i podrażnień. Dodanie olei zmieni również konsystencję kosmetyku na bardziej kremową.

 

Komentarze

Sklep Kolorówka.com

2012-05-19 23:46

Baza kolorystyczna może zostać zastosowana zamiast pigmentu.
Mieszanie baz kolorystycznych w odcieniach brązu nie przynosi zazwyczaj korzystnych efektów. Powstaje nowy odcień, ale nie sposób wygasić w ten sposób czerwieni czy pomrańczy, czy przełamać barwę w kierunku odcieni chłodnych lub oliwkowych.
Do przełamania barwy bazy kolorystycznej w odcieniu brązu najlepsze bedą bazy kolorystyczne o barwie żółtej, zielonej, niebieskie, czerwonej i białej (Color Bledn Yellow, Green, Blue, Red, White).
Zuza

2012-05-17 19:58

czy w miejsce 'pigmenty' można zastosować baze kolorystyczną? I napisaliście gdzieś, że niedobrym pomysłem jest mieszać kilka baz kolorystycznych, czym zamiast tego uzyskać odpowiedni odcień? Baza kolorystyczna+żółcień żelazowa np. można łączyć?