Polecamy:
 Kosmetyki naturalne


A A A

Receptura przykładowa 2 - podkład

Receptury >> Podkłady >> Podkład na bazie serecytu

 

 

składniki zawartość na 20g na ok. 30 ml
Sericite Mica 55 % 11 g ok. 24,2 ml
dwutlenek tytanu 20 % 4 g ok. 2,7 ml
tlenek cynku 10 % 2 g ok. 2,7 ml
kaolin 6 % 1,2 g ok. 1 ml
krzemionka 5 % 1 g ok. 1 ml
pigmenty 4 % 0,8 g ok. 1,1 ml

 

Powyższe połączenie składników jest bardzo korzystne, a przez co popularnie stosowane.

Otrzymany podkład będzie stosunkowo dobrze kryjący. Ponieważ została zastosowana Sericite Mica, która jest perłową odmianą miki, podkład będzie lekko odbijał światło co pomoże ukryć niedoskonałości skóry.

Jest odpowiedni od cery tłustej lub mieszanej. Ze względu na zawartość kaolinu oraz krzemionki będzie wchłaniał nadmiar sebum.

Komentarze

Sklep Kolorówka.com

2012-04-05 20:13

Sposób wykonania pudru
1.Dwutlenek tytanu, tlenek cynku, kaolin i Sericite mica (w ilości 1-3 łyżeczek), wsyp do moździerza.
2.Pozostałą Sericite mica wsyp do dodatkowej torebki strunowej.
3.Utrzyj dokładnie półprodukty w moździerzu, tak aby nie było widocznych żadnych grudek.
Ponieważ ucierane półprodukty będą przylegać od moździerza, należy raz na jakiś czas delikatnie odskrobać je od dna szpatułką lub łyżeczką. Im dłużej będziesz ucierać, tym lepszy będzie efekt. Ta uwaga dotyczy wszystkich etapów pracy z moździerzem.

Najlepsze efekty uzyskasz, jeśli po wstępnym roztarciu w moździerzu przeniesiesz półprodukty do młynka (młynek musi być nowy i należy przeznaczyć go wyłącznie do tego celu).

Jeśli używasz młynka, włączaj go jedynie na krótką chwilę – ok. ½ sekundy. Najlepsze efekty daje mieszanie impulsowe. Zanim otworzysz młynek odczekaj dłuższą chwilę, tak aby pył wewnątrz młynka opadł.


4.Do moździerza (lub młynka) dodaj nieco brązowego tlenku żelaza i dokładnie rozetrzyj. Jeśli półprodukty będą przylegać do ścianek, odskrob je. Ważne jest, aby dokładnie rozetrzeć pigmenty (tlenki żelaza oraz dwutlenek tytanu) ponieważ jeśli pozostaną jakiekolwiek, nawet niewielkie grudki, puder może pozostawiać na twarzy ciemniejsze lub jaśniejsze smugi.
5.Przenieś mieszaninę wypełniaczy i pigmentów z moździerza (młynka) do torebki strunowej z Sericite mica. Dokładnie zamknij torebkę pozostawiając w niej nieco powietrza.
6.Weź torebkę między dłonie ułożone płasko i zacznij pocierać. Możesz też wykonywać ruchy okrężne. Raz na jakiś czas przesyp zawartość torebki z góry na dół. Następnie zacznij rozcierać zawartość od początku.

Nie rozcieraj zbyt agresywnie, gdyż torebka może pęknąć. Na wszelki wypadek mieszaj półprodukty nad czystą, dużą kartką lub np. kalką techniczną. Jeśli puder się rozsypie, łatwiej będzie go zebrać i będzie czysty.
7.Sprawdź barwę pudru. Jeśli jest za jasny, odsyp ok. jednej łyżeczki do moździerza (młynka) i dodaj więcej brązowego pigmentu. Ponownie dokładnie rozetrzyj. Połącz z resztą pudru i ponownie sprawdź kolor. Etap ten można powtarzać wielokrotnie, aż do uzyskania pożądanego efektu.

Dobrze jest dodawać pigment stopniowo, gdyż bardzo łatwo jest zrobić puder za ciemny, który później trudno rozjaśnić (należy dodać wszystkich wypełniaczy w odpowiednich proporcjach, oraz zwiększyć ilość dwutlenku tytanu, który go wybieli). Lepiej jest więc przyciemniać puder stopniowo.

Jeśli uważasz, że barwa uzyskana po dodaniu brązowego tlenku żelaza nie jest odpowiednia do Twojej karnacji, możesz użyć pozostałych pigmentów:


◦czerń żelazowa pozwoli przyciemnić puder i nieco ochłodzi jego barwę;
◦czerwień żelazowa pozwoli go ocieplić i przechylić w kierunku barw ciepłych;
◦żółcień żelazowa pozwoli łagodnie przechylić barwę pudru w kierunku tonacji żółtej;
◦błękit ultramarynowy pozwoli znacznie ochłodzić barwę pudru bez przyciemnienia go;
◦połączenie żółcieni żelazowej i błękitu ultramarynowego umożliwi przesunięcie barwy pudru w kierunku odcieni oliwkowych.

Wystarczy wybrać odpowiednią kombinację pigmentów i dokładnie je połączyć z pudrem. Pamiętaj, że tylko dokładnie ich roztarcie zapewni zadawalający efekt.

8.Jeśli barwa jest zadawalająca odetnij dolny róg torebki i przesyp jej zawartość do pudełka na puder.
nowak katarzyna

2012-04-02 18:54

mogła by być dodana jeszcze technologia produkcji tego podkładu